Истражува.
Најдете
Повторете

Софтвер, услуги и ресурси одобрени од експерти во индустријата

Рејтинг

Употребливост на интерфејсот
4.9 / 5
Вклучени карактеристики
5 / 5
Apps & интеграции
4.7 / 5

категории

Услуга за клиенти и CRM, Управување со односи со клиенти (CRM)

Најдобро одговара за

Мал бизнис

Претпријатие со средна големина

Голема корпорација

Freelancer

Цени

Рејтинг

Употребливост на интерфејсот
4.7 / 5
Вклучени карактеристики
4.8 / 5
Apps & интеграции
4.8 / 5

категории

Соработка, управување со проекти

Најдобро одговара за

Мал бизнис

Претпријатие со средна големина

Голема корпорација

Freelancer

Лична употреба

Цени

Рејтинг

Употребливост на интерфејсот
4.6 / 5
Вклучени карактеристики
4.5 / 5
Apps & интеграции
4.5 / 5

категории

Комуникација, Управување со социјалните медиуми

Најдобро одговара за

Мал бизнис

Претпријатие со средна големина

Голема корпорација

Freelancer

Лична употреба

Цени

Рејтинг

Употребливост на интерфејсот
4.6 / 5
Вклучени карактеристики
4.2 / 5
Apps & интеграции
4.4 / 5

категории

Комуникација, видео монтажа

Најдобро одговара за

Мал бизнис

Претпријатие со средна големина

Голема корпорација

Freelancer

Лична употреба

Цени

Рејтинг

Употребливост на интерфејсот
4.6 / 5
Вклучени карактеристики
4.8 / 5
Apps & интеграции
4.5 / 5

категории

ИТ и безбедност, управување со лозинки

Најдобро одговара за

Мал бизнис

Претпријатие со средна големина

Голема корпорација

Freelancer

Лична употреба

Цени

Истражува. Најдете. Повторете.

категории

софтвер

Истражувајте софтвер за секој бизнис потреби

Човечки ресурси

Услуга за клиенти и CRM

Маркетинг

Сметководство

Порака

Да ги прашав луѓето што сакаат, тие ќе речеа побрзи коњи.
Продуктивноста никогаш не е случајност. Секогаш е резултат на посветеноста на извонредност, интелигентно планирање и фокусиран напор.
Ако потрошите премногу време размислувајќи за некоја работа, никогаш нема да ја завршите.
Не знаеш што да правиш, го правиш тоа што го знаеш.
Успехот често го постигнуваат оние кои не знаат дека неуспехот е неизбежен.
Едноставноста се сведува на два чекори: идентификувајте го суштинското, елиминирајте го остатокот.
Можете да направите сè, но не сè.
Начинот на започнување е да престанете да зборувате и да започнете да работите.
Вистинската цена на сè што правите е времето што го разменувате за тоа.
Клучот не е да се даде приоритет на она што е во вашиот распоред, туку да се закажат вашите приоритети.
Мојата цел повеќе не е да направам повеќе, туку да имам помалку работа.
Вистинскиот интегритет е правење на вистинската работа, знаејќи дека никој нема да знае дали сте го сториле тоа или не.

Откријте популарни софтвери

СРЕЌЕН ПЕТОК : )

Пазар

Freelancer

Професионална freelancer услуги на вашите прсти

 • Најдоброто за секој буџет
  Најдете висококвалитетни услуги по секоја цена. Нема саатни стапки, само цени засновани на проекти.
 • Брзо завршена квалитетна работа
  Најдете го вистинскиот freelancer за да започнете да работите на вашиот проект за неколку минути.
 • Заштитени плаќања, секој пат
  Секогаш знајте што ќе платите однапред. Вашата уплата не се ослободува додека не ја одобрите работата.
 • 24 / 7 поддршка
  Прашања? Добијте деноноќна поддршка за да помогнете во секое време и каде било.

Осврти за софтвер и услуги

Прегледи

Софтвер и услуги

Септември 23, 2022

Data center outages are now less disruptive – but are costing more

Data center outages can cause havoc for businesses, but they may at least be becoming less common according to a report by the Uptime Institute. In 2022, 60% of data center operators they surveyed said they had an outage in the past three years – down from 69% in...
Септември 23, 2022

Samsung Galaxy Z Fold 5: што сакаме да видиме

Во текот на последните неколку години, Samsung речиси го усоврши преклопливиот телефон, а Samsung Galaxy Z Fold 2023 од 5 година се очекува да биде уште подобар од сегашните модели. Не очекуваме да го видиме овој телефон до доцна во 2023 година, така што нема многу гласини за него само ...
Септември 23, 2022

Новиот Chromecast на Google е ултра евтин, но ја прекинува поддршката за 4K резолуција

Гласините се вистинити: Google лансираше нова, поприфатлива изведба на своите уреди Chromecast, но тоа доаѓа по цена на неколку функции што се наоѓаат во постарите модели. Наречен Chromecast со Google TV (HD), мислите за овој нов уред се појавија неодамна со некои извештаи кои шпекулираат за ...
Септември 23, 2022

DLSS 3 засилувачот на стапката на слики може да дојде до постарите Nvidia RTX графички процесори - но не се обложувајте дека тоа е soon

Nvidia DLSS 3 е новото преземање на компанијата за зголемување на стапката на слики за графичките картички RTX 4000 - и тоа е исклучиво за оние што доаѓаат од следната генерација графички процесори - но постои надеж дека технологијата може да дојде до постарите RTX графички процесори подоцна. Па, некако, иако не сме ...
Септември 23, 2022

Морган Стенли казни милиони пари поради нешифрирање на хардверот

Морган Стенли се договори со Комисијата за хартии од вредност на САД (КХВ) поради тврдењата дека корпорацијата за финансиски услуги не успеала соодветно да ги заштити податоците чувствителни на клиентите (се отвора во новото јазиче). Како дел од спогодбата, компанијата ќе плати 35 милиони долари, но нема да признае дека е виновна, ниту да негира ...
Септември 23, 2022

Протекоа Surface Pro 9 и Surface Laptop 5: еве што знаеме

Веднаш на задната страна на масивното ажурирање на Windows 11, Microsoft го постави 12 октомври 2022 година како голем ден со некои големи најави. Во овој период од годината Мајкрософт испушта нови уреди, а очекувањата се дека ќе видиме нов Surface хардвер. WinFuture (често...
Прегледи

безбедност

Септември 23, 2022

Оваа безбедносна карактеристика на Windows 11 го прави вашиот компјутер „многу непривлечен“ за хакерите со лозинки

Слика: Getty Images/Maskot Мајкрософт воведе нов стандарден за да ги заштити машините со Windows 11 од напади со лозинка, што треба да ги направи „многу непривлечна цел“ за хакерите кои се обидуваат да украдат ингеренциите. Најновиот преглед на Windows 11 се испорачува со стандардно вклучен ограничувач на стапката на автентикација на серверот SMB,...
Септември 23, 2022

Како во живо да гледате како вселенски брод на НАСА удира во астероид

Тестот за пренасочување на двојниот астероид (DART) ќе помогне да се утврди дали намерното удирање на вселенско летало во астероид е ефикасен начин да се промени неговиот курс. НАСА Мисијата на НАСА за двоен тест за пренасочување на астероидот (DART) ќе ја промени траекторијата на астероидот Диморфос со испраќање вселенско летало да се судри со него...
Септември 22, 2022

Брзините на Starlink се забавија бидејќи повеќе луѓе се регистрираа, покажува извештајот

Starlink, сателитската интернет услуга SpaceX, имаше напорна година, проширувајќи се во нови земји и континенти - па дури и на чамци и RV. Сепак, растечката база на клиенти на Starlink има влијание врз нејзините перформанси. Според новиот извештај на Ookla, фирма за мрежно разузнавање, брзините на Starlink...
Септември 22, 2022

Apple објави ажурирање за iOS за да го реши проблемот со тресењето на камерата на iPhone 14 Pro

Џејсон Хинер/ZDNET Apple во четвртокот го објави iOS 16.0.2, најновата верзија на својот мобилен оперативен систем. Ажурирањето го поправа изненадувачкиот проблем што го пријавија сопствениците на новите iPhone 14 Pro и iPhone 14 Pro Max - камерата на телефонот ќе се тресеше кога корисниците ќе се обидат да ...

Електроника: Лабораториски тестирани прегледи

Прегледи

Лаптоп

Септември 22, 2022

Рамката за изработка на лаптоп што може да се надградува се проширува и во Chromebook

Framework, кој прави целосно надградливи Windows лаптопи, се проширува во Chromebook. Стартапот со седиште во Сан Франциско соработува со Google за развој на Framework Laptop Chromebook Edition, кој ќе биде лансиран на почетокот на декември по цена од 999 долари. Производот е поскап од вашиот просечен Chromebook, кој често може да чини од 200 до ...
Септември 21, 2022

Преглед на Lenovo ThinkPad Z13 | PCMag

Премиум лаптопите не се ништо ново, а скапите системи изградени за преносливост се меѓу најдобрите производи што ги прават производителите денес. Но, Lenovo ThinkPad Z13 (започнува од 1,355.40 долари; 1,851.85 долари како што е тестиран) ги предизвикува најдобрите ултрапреносливи лаптопи што можете да ги купите со луксузен дизајн кој сигурно ќе привлече внимание....
Септември 21, 2022

Преглед на Dell Latitude 7330 Ultralight

Значи, одлучивте дека сакате деловен лаптоп Dell Latitude 7330? Не сте завршиле со одлучувањето: 13.3-инчниот ултрапренослив е достапен како кабриолет од 3 фунти или во три различни модели на преклоп - еден од армирани јаглеродни влакна со тежина од 2.5 фунти; конфигурација на алуминиумски екран на допир што е 2.67 фунти; и Latitude 7330 Ultralight...
Септември 21, 2022

Преглед на Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2 (2022).

Постојат голем број на одлични лаптопи кои ја исполнуваат дефиницијата на PCMag за ултрапренослив со помалку од три килограми, но тетратките под два килограми се оскудни како кокошките заби. Затоа бевме воодушевени од Lenovo ThinkPad X2021 Nano од февруари 1 година, 13-инчен партнер за продуктивност кој беше во неизвесност под...
Септември 21, 2022

Преглед на HP Elite Dragonfly G3

Можеби мислите дека е само вретена бубачка, но ентомолозите ќе ви кажат дека вилинското коњче е можеби најуспешниот предатор во светот: неговата визија од речиси 360 степени, непобедлива агилност (вклучувајќи и до 9G забрзување) и способност да предвиди каде неговиот плен ќе го убие 95%...
Септември 20, 2022

Чипот Ryzen 7020 на AMD ветува долг век на батерија за евтини лаптопи

За да ги подобри лаптопите од почетниот степен, AMD ја подготвува серијата чипови Ryzen 7020, која ветува дека ќе го подобри траењето на батеријата, процесорската моќност и графиката на прифатливи преносни компјутери. Ryzen 7020 е различен од неодамна објавената 5-нанометарска Ryzen 7000 десктоп линија. Серијата 7020 потекнува од чип „Mendocino“ од 6 нанометри...
Прегледи

М

Декември 30, 2021

Виртуелен „Музеј за мобилни телефони“ стартува со навистина чудни телефони

Сум видел некои диви телефони во моето време. Телефони со кармин. Телефони за шминка. Телефони што личеа на Шрек. Сега сите најчудни телефони во историјата се собираат во неверојатниот музеј на мобилни телефони, виртуелна изложба од тимот предводен од аналитичарот Бен Вуд, кој презентира повеќе од 2,000 телефони...
Декември 30, 2021

Дали се нумерирани деновите на планот за мобилен телефон од 10 долари?

Една од најдобрите работи за мобилната индустрија во САД е нашата плејада на супер-евтини виртуелни оператори. Компаниите како Tello, Ting и US Mobile (сите вклучени во нашата приказна за најдобрите евтини планови за мобилни телефони) испорачуваат планови за разговор и текст за под 10 долари и планови за податоци за не...
Декември 29, 2021

Најдобри телефони за стари лица во 2022 година

Сите треба да бидат поврзани. Постарите лица, кои можеби се изолирани од нивните семејства или имаат специфични здравствени потреби, не треба да бидат изоставени. Индустријата за паметни телефони, во голема мера, не размислува за посебните потреби на пазарот, но ако обрнете внимание, можете да најдете оператори и телефони...
Декември 29, 2021

AirTag наспроти плочка: кој Bluetooth Tracker треба да го изберете?

Ако купувате Bluetooth тракер оваа празнична сезона, најверојатно избирате помеѓу AirTag и Tile. Apple веројатно ја популаризираше категоријата со AirTag, но Tile (кој штотуку го купи софтверската компанија за следење семејство Life360) беше многу подолго во играта и има ...
Прегледи

Паметни Насловна

Декември 29, 2021

Преглед на термостат за паметен Wi-Fi Sinope TH1123WF

Разгледавме многу нисконапонски термостати за системи за греење со гас и нафта, но Sinope TH1123WF (114.95 долари) е линиски напонски паметен термостат исклучиво за електрични системи за греење. Ви овозможува да го контролирате греењето на домот со помош на телефонот или со глас преку Alexa, Google Assistant или гласовно Siri...
Декември 29, 2021

Најдобрите роботски вакууми за коса за миленичиња

Сите ги сакаме нашите миленици, но пролевањето може да биде голема болка. Ако имате мачка или куче што остава крзно низ целата куќа, можеби ќе сакате да размислите да инвестирате во правосмукалка за роботи што може да отстрани некои должности за чистење од вашата чинија. Не недостасуваат модели...
Декември 29, 2021

Најдобрите роботски џогери за 2022 година

Никој не сака бришење. Од кофи полни со валкана вода, до нехигиенски (и груби) влакна за џогер, тоа е трудоинтензивна работа и на која и е очајна потреба од надградба. За среќа, роботските џогери се тука за да ви го олеснат животот. Сè што треба да направите е да го наполните резервоарот, да притиснете старт,...
Декември 29, 2021

Најдобрите видео-orbвончиња за 2022 година

Еден лесен начин да се заштитите од кражба на имот, инвазија во домот, пирати од тремот, па дури и несакани адвокати е да идентификувате кој е на вашиот праг пред да ја отворите вратата. Внесете го видео ѕвончето, прва линија на одбрана за сопствениците на куќи што не само што ви овозможува да гледате и да разговарате со...

Сметководство и финансии
Сметководство (249)
Софтвер за книговодство на мал бизнис
Сметководствен софтвер за самовработени
Бесплатен софтвер за сметководство
Управување со сметководствена пракса (13)
Буџетирање и следење (122)
Бесплатен софтвер за буџетирање
Усогласеност (140)
Финансиско известување (167)
Откривање измама (55)
Управување со грантови (11)
Инвестициски менаџмент (40)
Управување со заем (23)
Плаќања и фактурирање (318)
Бесплатен софтвер за фактурирање
Софтвер за фактурирање за изведувачи и Freelancers
Софтвер за фактурирање за мали бизниси
Набавки и трошоци (96)
Бесплатен софтвер за пријавување трошоци
Управување со ризици (91)
Тргување со акции и девизи (17)
Управување со данок (43)
Анализа и интелигенција
А / Б тестирање (67)
Аналитика (510)
Софтвер за човечки ресурси
Вештачка интелигенција (AI) (373)
Големи податоци (239)
Деловно разузнавање (БИ) (408)
Софтвер за деловно разузнавање на мало
Извлекување податоци (48)
Рударство на податоци (81)
Визуелизација на податоци (144)
Диктат (5)
Анализа на дигитални полици (8)
Податоци за намери (6)
Мобилна анализа (61)
Предвидлива анализа (177)
Табла за известување (289)
Снимање на сесија (26)
Статистичка анализа (15)
Визуелно пребарување (9)
Веб-аналитика (116)

Соработка
Управен одбор (20)
Деловно моделирање (25)
Календар и распоред (152)
Распоред на софтвер за ресторани
Распоред на софтвер за мал бизнис
Распоред на софтвер за градежништво
Бесплатен софтвер за закажување состаноци
Облачно складирање (109)
Управување со дигитални средства (104)
Генерирање документи (35)
Управување со документи (226)
Софтвер за управување со правни документи
Пренесување и споделување на датотеки (101)
Управување со идеи (76)
Разговор за инстант пораки и разговор (126)
Менаџмент на знаење (110)
Смислување на погрешно размислување (11)
Докажување преку Интернет (14)
Соработка на проекти (286)
Табеларна пресметка (15)
Вебинар (33)
Комуникации
Автоматски бирач (26)
Менаџмент на повик центар (70)
Софтвер за повик центар за мал бизнис
Следење на повик (14)
Е-пошта (116)
Вмрежување на вработените (14)
Факс услуги (7)
Внатрешни комуникации (176)
Софтвер за внатрешни комуникации за мали бизниси
Интранет (34)
Состанок (48)
Мобилен (71)
Презентации (50)
Телефонија (79)
Унифицирани комуникации (88)
Видео конференција (91)
Бесплатен софтвер за видео конференции
VoIP (94)
Бесплатен софтвер за VoIP
Услуга за клиенти и CRM
Системи за состаноци (99)
Менаџмент на контакт центар (86)
CRM (554)
Лесни CRM
CRM на еден корисник
Сеопфатни CRM
CRM за мал бизнис
ЦРМ за недвижнини
Бесплатен CRM софтвер
CRM софтвер за продажба
Софтвер со отворен извор CRM
CRM изградени за GSuite
Разговор со клиенти (163)
Бесплатен софтвер за разговор во живо
Платформа за податоци за клиенти (37)
Ангажман на клиентите (326)
Софтвер за успех на клиентите
Искуство за клиенти (261)
Услуга за клиенти (237)
Софтвер за услуги на клиенти за мал бизнис
Управување со повратни информации (141)
Гамификација (47)
Лојалност и членство (85)
Софтвер за членство за здруженија
Хипотека CRM (12)
Далечинска поддршка (46)
Резервации и резервации преку Интернет (108)
Поддршка и помошна маса (162)
Анкета и анкетирање (114)
Бесплатен софтвер за истражување
Билета за продажба и Биро за помош (87)
Менаџмент на посетители (49)
Дизајн и мултимедија
3Д печатење (9)
Производство и управување со содржини (97)
Графички дизајн (118)
Бесплатен софтвер за графички дизајн
Уредување на слики (66)
Бесплатен софтвер за уредување на слики
Инфографици / графикони (30)
Библиотечни системи (18)
Дизајн на лого (30)
Бесплатен софтвер за дизајн на лого
Датотеки со акции на медиуми (26)
Уредување видео и 3Д (75)
Бесплатно уредување видео и 3Д софтвер
Виртуелна реалност (12)
Образование и учење
Алатки за авторство (57)
Систем за управување со учење (LMS) (217)
Софтвер за корпоративни обуки
Продавница за записи за учење (LRS) (13)
Научете како да кодирате (14)
MOOC и општи (27)
Училиште за управување (52)
Стартувања / деловни активности (79)
Човечки ресурси
Повратна информација за 360 степени (74)
Управување со отсуство и напуштање (138)
Бесплатен софтвер за управување со отсуство
Следење на апликантите (ATS) (144)
Бесплатен софтвер за следење на апликантот
Следење присуство и часовник за време (208)
Софтвер за слободно следење на времето
Софтвер за следење време за Freelancers
Менаџмент на придобивки (76)
Менаџмент на компензација (38)
Застапување за вработените (10)
Ангажман на вработените (122)
Следење на вработените (184)
Софтвер за продуктивност на вработените
Велнес на вработените (79)
Хонорарен менаџмент (11)
Распоред на човечки ресурси (113)
Бесплатен софтвер за закажување
Човечки ресурси (ЧП) (410)
Софтвер за човечки ресурси за мал бизнис
Управување со интелектуална сопственост (6)
Табела за организација (19)
Управување со платен список (149)
Софтвер за плати за мал бизнис
Перформанси и проценка (140)
Софтвер за проценка на перформансите за мал бизнис
Регрутирање и апликации (203)
Софтвер за регрутирање за мал бизнис
Тестирање за вработување (59)
Обука и обука (204)
Бесплатен софтвер за пловење
Видео интервју (53)
Менаџмент на работна сила (307)
Софтвер за управување со мобилна работна сила
Софтвер за управување со работна сила за центри за повици
Специфични за индустријата
Академија и образование (166)
Архитектура (19)
CAD & CAE (27)
Канабис (26)
Дилер на автомобили (7)
Грижа за деца (16)
Управување со црквата (10)
Клиничко испитување (17)
CMMS (42)
Конструкција (112)
Проценка на конструкцијата (12)
Софтвер за проценка на конструкцијата
Управување со корпоративни недвижнини (CREM) (28)
Стоматолошки (15)
Менаџмент на донатори (18)
Електронска медицинска евиденција (58)
Забава и медиуми (52)
Менаџмент на фарма (4)
Финансиски услуги (184)
Фитнес и здравје (70)
Софтвер за управување со салата
Софтвер за личен тренинг
Храна и пијалоци (64)
Географски информациски систем (ГИС) (11)
Здравство (191)
Софтвер за терапевт
Хотелски менаџмент (79)
Софтвер за резервации за хотели
Осигурување (44)
Софтвер за осигурување за агенти
Менаџмент на накит (7)
Правно (108)
Софтвер за управување со правна пракса
Правен софтвер за управување со случаи
Логистика (141)
Производство и инженерство (94)
Медицинско наплата (33)
Непрофитна организација и волонтирање (63)
Софтвер за непрофитна организација за прибирање средства
Исхрана (9)
Нафта и гас (27)
Други индустрии (34)
Контрола на штетници (3)
Фармацевтски производи (30)
Управување со имот (96)
Софтвер за управување со изнајмување на имот
Јавен сектор (17)
Издаваштво (40)
Недвижности (121)
Менаџмент на ресторани (101)
Софтвер за управување со залихи за ресторани
Ресторан ПОС (53)
Малопродажба (148)
Софтвер за малопродажба за мал бизнис
Менаџмент на безбедност (51)
Менаџмент на салони (30)
Софтвер за резервирање салони
Соларна (10)
Соларен дизајн и софтвер за предлог
Патувања и туризам (93)
Софтвер за изнајмување на годишни одмори
Софтвер за управување со патувања
Ветеринарно управување (6)
ИТ и безбедност
Управување со API (67)
Градители на апликации (130)
Управување со циклусот на живот на апликации (48)
Следење на ефикасноста на апликацијата (APM) (99)
Заднина / база на податоци (109)
Резервна копија (69)
Блокчејн (44)
Блогирање (25)
Следење грешки (38)
Клик на измама (12)
CMS (100)
Уредници на кодови (21)
Складиште за кодови (21)
Мрежа за испорака на содржини (CDN) (29)
Сајбер и безбедност на податоци (332)
Развој (198)
Софтвер за следење на прашања
Домени и хостинг (66)
Лесни градители на веб-страници (138)
Бесплатен софтвер за градење веб-страница
Повлечете и пуштете го софтверот за градење веб-страница
решенија за е-трговија (425)
Софтвер за градење веб-страница за е-трговија
Софтвер за корпа за е-трговија
Електронска размена на податоци (EDI) (21)
Заштитен allид (21)
IaaS (31)
Идентитет и управување со пристап (108)
Интернет на нештата (IoT) (62)
iPaaS (36)
Управување со промена на ИТ (14)
Менаџмент на ИТ (182)
Управување со ИТ-услуги (ITSM) (78)
Наследство модернизација (16)
Локализација (25)
Машинско учење (120)
Управувани даватели на услуги (МСП) (63)
Пазари (100)
Среден софтвер (28)
Управување со мобилни уреди (МДМ) (29)
Макета и прототипови (29)
Управување со мрежата (83)
Мониторинг на мрежа (36)
Управување со лозинка (44)
Платформа како услуга (PaaS) (158)
Кошничка (61)
СИЕМ (11)
Единствено вклучување (ДЗС) (25)
Пребарување на страници и веб-форми (54)
Управување со претплата (80)
Администрација на систем (47)
Тестирање (113)
UI и UX (92)
Виртуелна соба за податоци (6)
Инфраструктура за виртуелна работна површина (VDI) (14)
Виртуелизација (30)
VPN (26)
Маркетинг
Рекламирање и филијала (199)
Софтвер за следење на филијали
Менаџмент на бренд (153)
Кампањи и таргетирање (272)
Софтвер за планирање на маркетинг
Маркетинг на содржини (292)
Дигитална сигнализација (67)
Маркетинг по е-пошта (331)
Софтвер за билтен по е-пошта
Софтвер за контакт со е-пошта
Софтвер за активирање и автоматизација за е-пошта маркетинг
Услуги SMTP
Софтвер за податоци по е-пошта
Бесплатен софтвер за маркетинг по е-пошта
Инфлуенсер маркетинг (39)
Маркетинг аналитика (313)
Маркетинг автоматизација (474)
Софтвер за автоматизација на маркетингот за мал бизнис
Бесплатен софтвер за автоматизација на маркетингот
ПР и теренски активности (63)
Упатување маркетинг (51)
Управување со репутација (95)
SEO и SEM (186)
Софтвер за следење на оптимизација
Бесплатен софтвер за оптимизација
СМС-маркетинг (89)
Социјални медиуми (322)
Софтвер за закажување социјални медиуми
Софтвер за следење на социјалните медиуми
Софтвер за хакирање на растот на социјалните медиуми
Софтвер за управување со социјални медиуми
Разно
Други (98)
Одржливост (16)

Менаџмент на операции
Агилни и други методи (104)
Софтвер за Гант Графикон
Агилно управување со проекти (126)
Следење на средства (76)
Менаџмент на награди (10)
Бизнис менаџмент (277)
Софтвер за управување со мал бизнис
Управување со деловните процеси (БПМ) (167)
Софтвер за моделирање деловни процеси
CAFM (11)
Управување со креативен проект (133)
EHS (29)
Менаџмент на енергија (5)
Изнајмување опрема (19)
ERP (89)
Софтвер за планирање на ресурси на претпријатија (ERP) за производство
Управување со настани (159)
Софтвер за управување со настани за непрофитни организации
Бесплатен софтвер за управување со настани
Управување со објекти (61)
Управување со теренски услуги (ФСМ) (179)
Софтвер за испраќање теренски услуги
Софтвер за управување со теренски услуги за мали бизниси
Софтвер за закажување на теренски услуги
Управување со фиксни средства (27)
Управување со флота (78)
Бесплатен софтвер за управување со флота
Управување, ризик и усогласеност (GRC) (123)
Софтвер за усогласеност HIPAA
Менаџмент на група (26)
Здружение на сопственици на домови (HOA) (7)
Управување со залихи (258)
Софтвер за управување со залихи за малопродажба
Софтвер за следење на залихи
Софтвер за управување со залихи за мал бизнис
Управување со ИТ проект (95)
Канбан (105)
Управување со лиценци (13)
Менаџмент на нарачки (134)
Управување со политики (6)
Набавки (81)
Управување со информации за производот (ПИМ) (58)
Управување со циклусот на живот на производи (PLM) (24)
Менаџмент на производи (92)
Софтвер за патоказ на производот
Автоматизација на професионални услуги (ПСА) (69)
Управување со проекти (404)
Софтвер за управување со градежни проекти
Софтвер за управување со проекти во сопственост
Управување со портфолио на проекти (105)
Управување со ресурси на проекти (120)
Распоред на проекти (162)
Проек на работа на проектот (32)
Автоматизација на роботски процеси (АПК) (14)
Спа менаџмент (31)
Стратешко планирање (22)
Менаџмент на снабдувачки синџири (172)
Управување со задачи (272)
Управување со времето (162)
Управување со алатки (22)
Складиште и испраќање (111)
Автоматизација на работниот тек (25)
Управување со работниот тек (150)
Нарачка за работа (41)
Лична
Календар и тетратка (29)
Менаџмент на голови (31)
Алатки за продуктивност (244)

Продажба
Конфигурирај понуда на цени (CPQ) (39)
Договор и е-потпишување (81)
Менаџмент на договори (94)
Предвидување и оценување на олово (42)
Фаќање на олово (98)
Генерација на олово (246)
Менаџмент на олово (176)
Продажно место (ПОС) (161)
Софтвер за продажба на точка за продажба (ПОС)
Управување со предлози (41)
Овозможување на продажба (31)
Продажна сила и провизии (30)
Менаџмент на продажба (296)
Цитат на продажба (43)

 

Софтвер за сметководство и финансии Сметководство и финансии
Бизнисите можат да заштедат време и пари на сметководство и управување со финансии со употреба на соодветен производ од оваа категорија. Постојат основни производи за книговодство со еден влез. Или, можете да изберете систем за двојно внесување што помага во одржување на книгите за продажба и купување или да ги следите финансиските трансакции. Понапредните производи често имаат можност за извршување пресметки на данок, создавање и испраќање фактури, генерирање финансиски извештаи, обработка на платен список и автоматско испраќање потсетници за плаќање. Повеќе информации за производите од оваа категорија можете да најдете во нашиот водич за софтвер за сметководство и финансии.

Софтвер за аналитика и разузнавањеАналитика и разузнавање
Софтверските производи од оваа категорија помагаат да се претворат необработените деловни податоци во корисни информации што често помагаат при донесување одлуки водени од податоци. Различни видови на софтвер за аналитика се погодни за различни потреби. На пример, софтверот за анализа на клиенти помага да се идентификуваат вообичаените грижи за вашата услуга за клиенти. Аналитиката за маркетинг, од друга страна, може да ви помогне да ги споредите резултатите од вашите маркетинг кампањи и да откриете која техника на маркетинг најдобро одговара за вашиот бизнис. Сите овие на крајот ви помагаат да донесете повеќе информирани деловни одлуки. Ако не сте сигурни кој производ да изберете или како да ги изберете, размислете да го прочитате нашиот водич за софтвер за аналитика и разузнавање.

Соработка Софтвер Соработка
Повеќето бизниси денес имаат мобилна работна сила, па оттука и побарувачката за софтвер за соработка што им помага на далечните тимови да работат заедно поефикасно, никогаш не било толку силно. Производите од оваа категорија овозможуваат комуникација во реално време, складирање и споделување документи, управување со задачи и управување со работниот тек. Исто така, ќе најдете производи специјално дизајнирани за да ја олеснат соработката со проектот, управувањето со знаењето, управувањето со идеи и инстант пораките. Исто така, достапни се и алатки за целата намена за соработка што нудат нешто од сè. Треба да изберете производ во зависност од големината на вашата организација и вашите потреби за соработка. На пример, на големо претпријатие со стотици вработени кои работат од повеќе локации, можеби ќе им треба производ што помага полесно да ги пронајде старите разговори. Можете да дознаете повеќе за оваа категорија на софтвер од нашиот водич за софтвер за соработка.

Софтвер за комуникации Комуникации
Производите од оваа категорија се дизајнирани да помогнат во олеснување на комуникациите помеѓу тимови, колеги, клиенти и управата. Овој тип на софтвер помага во поврзување на повеќе компјутери или мобилни уреди од далечина, овозможувајќи им на корисниците да разменуваат пораки или датотеки во различни формати, вклучувајќи текст, аудио и видео формат. Под оваа категорија, ќе најдете различни софтверски решенија за е-пошта, програми за презентација, решенија за VoIP, итн. Производи погодни за веб-конференции, видео разговори и внатрешни комуникации се исто така достапни. Нашиот водич за софтвер за комуникации дава повеќе детали за производите од оваа категорија.

Услуги за клиенти и CRM софтвер Услуга за клиенти и CRM
Производите од оваа категорија помагаат при собирање и организирање на податоците за клиентите и ги чуваат на едно место, за да може да имате поглед на вашите клиенти од 360 степени - што на крајот ви помага да го подобрите задоволството на клиентите, да градите и одржувате долгорочни односи со клиенти. Различни производи се фокусираат на различни аспекти на услуги на клиенти и CRM, како што се поддршка и поддршка на услуги, управување со повратни информации, управување со територијата на продажбата и автоматизација на продажната сила. Понапредниот софтвер CRM има можност за анализа на податоците на клиентите и да ви помогне да добиете увид во однесувањето на клиентот. За да дознаете повеќе за оваа категорија на софтвер, можете да го посетите нашиот водич за услуги на клиенти и CRM.

Дизајн и мултимедијален софтвер Дизајн и мултимедија
Со маркетери ширум светот shiftФокусирањето на визуелната содржина, дизајнот и мултимедијалните решенија сега се многу барани. Овој тип на софтвер ви помага да креирате, уредувате и управувате со слики, видеа, логоа, слики во заднина и инфографици. Под оваа категорија, ќе најдете широк спектар на производи фокусирани на различни области на дизајн и мултимедија, како што се графички дизајн, дизајн на лого, уредување видео и уредување слики. Ако планирате да купите производ од оваа категорија, нашиот водич за софтвер за дизајн и мултимедија ќе ви помогне да донесете информирана одлука.

Софтвер за образование и учење Образование и учење
Повеќето производи од оваа категорија имаат за цел да им помогнат на организациите во задачата на испорака, следење, известување или управување со програми за обука преку Интернет. Исто така, ќе најдете софтвер за образование и учење што ви овозможува да планирате, развивате, доделувате и проценувате вашиот курс за обука. Некои производи ви помагаат да научите кодирање, додека други се дизајнирани да им помогнат на стартапите да обезбедат обука на вработените. Може дури и да добиете бесплатен пристап до некои образовни платформи. За да дознаете повеќе за тоа како да споредувате и да изберете софтвер од оваа категорија, размислете да го прочитате нашиот водич за софтвер за образование и учење.

Софтвер за човечки ресурсиЧовечки ресурси
Оваа категорија вклучува производи што помагаат во автоматизирање на човечките ресурси на организацијата, како што се, складирање на податоци за вработените, водење платни списоци, администрирање на програми за бенефиции и спроведување прегледи за успешноста. Ние ги наведовме производите под различни подкатегории, за да можете брзо да се фокусирате на производи во вистинската област. Сепак, различни решенија под поткатегорија може да имаат различен пристап кон решавање на истиот проблем, а карактеристиките може да варираат соодветно. Значи, треба да споредите и да изберете паметно. Можете да го прочитате нашиот водич за софтвер за човечки ресурси за повеќе детали за секоја подкатегорија.

Специфичен софтвер за индустрија Специфичен за индустријата
Под оваа категорија, ќе најдете решенија што ги задоволуваат точните потреби на вашата ниша индустрија. На пример, производите дизајнирани специјално за здравствената индустрија често помагаат во управувањето со закажувањето на состаноците. Некои производи дури ве известуваат кога пациентот проверува или проверува. Findе најдете решенија специфични за индустријата за голем број сектори, вклучително и академска заедница и образование, забава и медиуми, патувања и туризам и градежништво. За да добиете преглед на сите поткатегории, можете да го прочитате нашиот водич за специфичен софтвер во индустријата.

ИТ и безбедност софтверИТ и безбедност
Производите од оваа категорија им помагаат на деловните субјекти да се справат со своите задачи поврзани со ИТ, вклучувајќи развој на веб-страница, развој на апликации, хостирање, управување со лозинка и управување со претплата. Findе најдете решенија што помагаат во подобрување на комуникациите, управување со податоци, продажба и маркетинг ефикасност. Некои ИТ и безбедносни софтверски производи имаат карактеристики што помагаат во идентификување, спречување и заштита од малициозни напади или барем се ограничува степенот на штета од какви било такви напади. Достапен е широк спектар на апликации, при што секоја од нив се фокусира на различен аспект на ИТ и безбедност. Можете да го прочитате нашиот водич за софтвер за ИТ и безбедност за да дознаете повеќе за сите достапни опции.

Маркетинг софтвер Маркетинг
Овие производи помагаат во планирање и извршување на маркетинг кампањи и автоматизирање на одредени маркетинг задачи, како што се, генерација на олово, маркетинг по е-пошта, управување со социјални медиуми и оптимизација на пребарувачите Вистинскиот производ ви овозможува да ги идентификувате и ангажирате потенцијалните клиенти, да растете и да одржувате односи со нив и да ги прегледате резултатите од вашите маркетинг кампањи. Клучните карактеристики што треба да се бараат вклучуваат CRM интеграција, способност за оценување на олово, сегментација на клиенти и можност за негување на водечки линии или водење насочени кампањи за е-пошта. За да дознаете повеќе за различните видови на маркетинг софтвер, можете да го прочитате нашиот водич за маркетинг софтвер.

Разно софтвер Разно
Оваа категорија содржи производи кои не се вклопуваат во ниту една категорија на конвенционален софтвер. Ако барате уникатен или невообичаен производ, може да го најдете тука. Прочитајте го нашиот разни водич за софтвер за повеќе информации во врска со производите од оваа категорија.

Софтвер за управување со операции Управување со операции
Софтверот за управување со операции автоматизира одредени деловни функции за да помогне во подобрувањето на начинот на производство, испорака и продажба на една организација од своите производи или услуги. Ова значи дека вистинскиот софтвер за управување со операциите ви помага да ги планирате и извршите вашите деловни процеси поефикасно. Различни производи од оваа категорија се фокусирани на различни области на управување со операциите, вклучувајќи управување со проекти, управување со задачи, управување со нарачки и управување со настани. Alsoе најдете и софтвер посоодветен за одредени индустрии. Ако не сте сигурни кој производ треба да го изберете, размислете да го прочитате нашиот водич за софтвер за управување со операции.

Личен софтвер Личен
Овој тип на софтвер има за цел да им помогне на поединците да работат поефикасно. На пример, некои решенија можат да ви помогнат да поставите цели, да го следите времето потребно за завршување на работата, да го следите напредокот или да откриете како го поминувате времето на компјутер. Е најдете и софтвер што помага во подобрување на продуктивноста. На пример, ако сакате да пишувате, може да побарате решение што автоматски означува граматички грешки или дава предлози за вокабулар. За да дознаете повеќе за производите од оваа категорија, можете да го прочитате нашиот личен водич за софтвер.

Продажба на софтвер за продажба
Производите од оваа категорија се дизајнирани да им помагаат на организациите постојано да ги исполнуваат своите продажни цели. Продажниот софтвер често помага во задачите за развој на продажна сила, управување со продажни операции, планирање и извршување на стратегии за продажба. Менаџерите за продажба ги користат овие производи за да добијат увид во клучните индикатори за успешност и соодветно да ги постават целите на продажбата. Findе најдете продажни софтверски решенија фокусирани на генерација на олово, управување со олово и предвидување на продажбата. Треба да изберете производ во зависност од големината на вашиот тим за продажба, продажните цели на вашата компанија и областа на фокусот. Читањето на нашиот водич за продажен софтвер ќе ви помогне да го изберете вистинскиот производ за вашата компанија.

Презаситен? Ослободете повеќе време

Работете со најголемата мрежа на независни професионалци и завршете ги работите, од брзи пресврт до големи трансформации.

Развој и ИТ • Дизајн и креативност • Продажба и маркетинг • Пишување и превод • Администратор и поддршка на клиентите • Финансии и сметководство

4.9 / 5

Оценети од клиенти 4.9 / 5 

Цена почнувајќи од 5.00 долари/час